Ллойд Остін – міністр оборони США

05.12.2023   13:26    33

Ллойд Джеймс Остін III народився 8 серпня 1953 року в Мобілі, штат Алабама, і виріс у Томасвіллі, штат Джорджія.
Освіта

У червні 1975 року він закінчив Військову академію США (Вест-Пойнт), отримавши ступінь бакалавра наук.

У 1986 році він отримав ступінь магістра мистецтва в галузі освіти в університеті Оберна та магістра з управління бізнесом в Вебстерському університеті.

Військову освіту він отримав на піхотних офіцерських курсах підвищення кваліфікації, у Командно-штабному та Воєнному коледжах армії США.

Кар’єра

Військову службу Ллойд Остін розпочав як лейтенант, командир піхотного взводу в 3-ій механізованій дивізії в Німеччині. Він також був командиром розвідувальної роти та мав посаду помічника начальника оперативного відділу. Після курсів підвищення кваліфікації, він служив командиром роти вогневої підтримки 508-го парашутного полку у 82-ій повітрянодесантній дивізії.

У 1981 році Ллойд Остін був направлений до Індіанаполіса, де обіймав посади оперативного офіцера управління набору рекрутів Армії США та командира батальйону рекрутів Армії США. Він також навчався в університеті Оберн та служив викладачем тактики в Військовій академії США у Вест-Пойнті, Нью-Йорк.

Протягом своєї кар’єри Ллойд Остін обіймав різні командні та штабні посади, включаючи командира 2-го батальйону 505-го парашутного полку 82-ї дивізії та командира 3-ї бригади 82-ї дивізії. Він також служив начальником управління планування Об’єднаного комітету начальників штабів та помічником командира 3-ї механізованої дивізії.

Від вересня 2003 року до серпня 2005 року Ллойд Остін командував 10-ю гірсько-піхотною дивізією в Афганістані як командир 180-ї Об’єднаної оперативної групи американських військ. Він також обіймав посаду начальника штабу Центрального командування ЗС США на авіабазі Мак-Ділл в Тампі з вересня 2005 року по жовтень 2006 року.

8 грудня 2006 року йому присвоєно військове звання генерал-лейтенанта, і Ллойда Остіна призначено командиром 18-го повітрянодесантного корпусу у Форті Брегг, Північна Кароліна. У серпні 2009 року він стає директором Об’єднаного комітету начальників штабів. У лютому 2008 року його призначають командувачем Багатонаціонального корпусу в Іраку, де під його команду входило 152 000 військовиків Коаліційних сил.

1 вересня 2010 року генерал Остін призначається командувачем усіх американських військ в Іраку і служить на цій посаді до 18 грудня 2011 року, коли Збройні сили США повністю виводяться з країни.

14 грудня 2011 року його призначають 33-м заступником начальника штабу Армії США, і він обіймає цю посаду до 31 січня 2012 року. 22 березня 2013 року Сенат затвердив його на посаду командира Центрального Командування ЗС США.

У 2016 році Ллойд Остін залишив посаду та вийшов із військової служби. Він подальше обіймав різні посади в радах директорів комерційних компаній, включаючи Raytheon Technologies та Nucor.

У 2020 році його обрав президент Джо Байден для посади міністра оборони США.

22 січня 2021 року Сенат затвердив Ллойда Остіна на посаді міністра оборони. Це стало історичним моментом, оскільки він став першим афроамериканцем, який очолив Пентагон.